60. From Web Applications to the Internet of Cars
60. How security is everywhere & the balance between legislation and innovation - with Scott Helme
In deze aflevering praten we met Scott Helme, een beveiligingsonderzoeker, ondernemer en internationale spreker. Hij is de maker van Report URI en Security Headers en geeft wereldwijd gerenommeerde trainingen over hacken en encryptie. We praten over hoe zijn Nissan Leaf hem deed beseffen hoe systemen gehackt kunnen worden door iemand aan de andere kant van de wereld. In de auto-industrie worden dingen met elkaar verbonden via internet die nog nooit eerder verbonden waren. We bespreken wat de volgende grote golf van toegangs- en privacy problemen zal zijn. We bespreken ook welke rol wetgeving zou moeten spelen op het gebied van beveiliging. Technologie verbetert en evolueert sneller dan overheden kunnen wetgeven. Er bestaat een risico dat wetgeving per ongeluk innovatie kan tegenhouden. Dit is een lastig evenwicht. We praten ook over zijn werk aan Security Headers en Report URI. En we praten een beetje over zijn liefde voor autos. Hij is een enorme autofanaat.
Over deze aflevering en Scott Helme in het bijzonder: je kunt Scott vinden op X via @Scott_Helme & GitHub. Bezoek zijn website en lees al zijn interessante blogs, trainingen en ontdek waar hij spreekt.
Over Betatalks: bekijk onze podcastvideo’s en volg ons op LinkedIn, Instagram, en BlueSky.
Meer podcastafleveringen
-
124. The Reality of AI in Software Development - with Rick & Oscar
Rick en Oscar bespreken de rol van AI in softwareontwikkeling, de kloof tussen hype en realiteit, risico’s van blind vertrouwen, compliance-uitdagingen en de impact op ontwikkelaars.
ContenttypePodcast
-
123. From DevOps to Platform Engineering: Building Valuable Software
Oscar en Rick praten met Geert van der Cruijsen over zijn carrière, DevOps, platform engineering en hoe technologie, cultuur en teams samen bedrijfswaarde creëren.
ContenttypePodcast
-
122. How AI Is Transforming Human Resources
Rick en Oscar praten met Ana Ines Urritia over AI in HR, haar psychologische achtergrond en hoe design en data AI menselijk maken.
ContenttypePodcast
Altijd op de hoogte met onze Betatalks en tech-updates!
Schrijf je in en ontvang om de week een update met de nieuwste kennis en ontwikkelingen.